Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου νίκησε τη Μαλεσίνα με 3-0

A' Φθιώτιδας: Αμετάβλητη η κατάσταση στην κορυφή

Με τη 17η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Αμετάβλητη η κατάσταση στην κορυφή.

Πριν την έναρξη των αγώνων κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Σπύρου Γουργιώτη.

Ο πρωτοπόρος Οπούντιος Μαρτίνου νίκησε τη Μαλεσίνα με 3-0. Για την ομάδα του Γιάννη Καραμπά δυο γκολ πέτυχε ο Πέππας και ένα ο Ζαφειρόπουλος.

Εύκολο απόγευμα είχε στο γήπεδο της Πελασγίας η Προοδευτική Λάρυμνας. Η ομάδα του Ηλία Λιόντου επικράτησε του Κεραυνού Βαθυκοίλου. Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Ρούσσης που πέτυχε καρέ, ενώ σκόραραν ακόμα οι Πασχαλίδης και Παπαδάκης.

Στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης Καλύβια και Νέο Κρίκελλο αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι τυπικά γηπεδούχοι του Δήμου Σπυριδάκη προηγήθηκαν δυο φορές με πέναλτι των Μπουσάι (4’) και Τσιγκόλη (49’), με τους φιλοξενούμενους του Πέτρου Καραΐσκου να καταφέρνουν να ισοφαρίσουν ισάριθμες φορές με τους Παπακώστα (18’) και Λέντα (74’).

Στον Άγιο Κωνσταντίνο ο Παμμωλιακός νίκησε τον ουραγό Άρη με 2-0. Αντωνίου και Παπαναστασίου οι σκόρερ για την ομάδα του Γιάννη Αποστόλου.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Στυλίδα που επιβλήθηκε εκτός έδρας της Δάφνης Λιβανατών με 2-0. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Κώστας Βαρυπάτης και Κώστας Κουφιώτης.

Επιστροφή στα τρίποντα για την Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας που νίκησε τη Νίκη Αγίας Παρασκευής με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο γήπεδο της Σπερχειάδας πέτυχε ο Γιώργος Αλατάς στο 79ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα:

Καλύβια-Νέο Κρίκελλο 2-2 (4’ πεν. Μπουσάι, 49’ πεν. Τσιγκόλης-18’ Παπακώστας, 74’ Λέντας)

Οπούντιος Μαρτίνου-Μαλεσίνα 3-0 (18’ Ζαφειρόπουλος, 29’/75’ Πέππας)

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου-Παμμωλιακός 0-2 (10’ Αντωνίου, 78’ πεν. Παπαναστασίου)

Αναγέννηση Δυτικής Φθιώτιδας-Νίκη Αγ. Παρασκευής 1-0 (79’ Γ. Αλατάς)

Δάφνη Λιβανατών-Στυλίδα 0-2 (16’ Κ. Βαρυπάτης, 63’ πεν. Κ. Κουφιώτης)

Κεραυνός Βαθυκοίλου-Προοδευτική Λάρυμνας 0-6 (21’/40’/55’/78’ Ρούσσης, 30’ Πασχαλίδης, 43’ Παπαδάκης)

Ρεπό: Ολυμπιακός Λαμίας