Τετάρτη, 24 04 2024

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ

Πρεμιέρα είχαμε την Κυριακή (11/10) στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα ο ΑΟ Υπάτου που με πρωταγωνιστική του Ζυγκερίδη νίκησε τη Νέα Αρτάκη με 2-0 στο γήπεδο της Θήβας. Στην Αγριά ο Οπούντιος Μαρτίνου πήρε σπουδαίο διπλό καθώς επικράτησε του Θησέα με 1-0 χάρη σε γκολ του Πανάγου. Στην Άμφισσα ο Φωκικός με γκολ του Βιγιαφάνιε στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού επιβλήθηκε της Δήμητρας Ευξεινούπολης με 1-0. Με γκολ του Βιέννα στο 2ο ημίχρονο ο Αμβρυσσέας Διστόμου νίκησε εκτός έδρας τον Αλμυρό με 1-0. Ήττα-σοκ για τον Ηρακλή Ψαχνών στην έδρα του από το Διαγόρα Στεφανοβικείου με σκορ 3-1.

Τα αποτελέσματα:

Φωκικός – Δημήτρα Ευξεινούπολης 1-0 (11' Βιγιαφάνιε)

ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Νέας Αρτάκης 2-0 (68’/76’ Ζυγκερίδης)

Ηρακλής Ψαχνών – Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-3 (62' Βεζιρτζόγλου / 39' Καραμπούζης, 82' Αναστασίου, 90' Κυρίτσης)

Θησέας Αγριάς – Οπούντιος Μαρτίνου 0-1 (34' Πανάγου)

ΓΣ Αλμυρού – Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1 (54’ Βιέννας)

Ρεπό: ΑΠΟ Αταλάντη