Τρίτη, 30 04 2024

Αποτελέσματα Α. ΦΘ/σας 18/11/23

Πήρε το ντέρμπι ο Οπούντιος, εύκολα η Μαλεσίνα, επεισοδιακό ματς στο Νέο Κρίκελλο

Με την 8η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σάββατο (18/11) το πρωτάθλημα της Α’ Φθιώτιδας.

Στο ντέρμπι της ημέρας ο Οπούντιος Μαρτίνου νίκησε τη Δάφνη Λιβανατών με 2-1 και έκανε το 8 στα 8. Τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν μέσα σε τρία λεπτά (83′-86′).

Το απόλυτο των νικών έχει και η Μαλεσίνα που επικράτησε εύκολα της Αταλάντης με 6-1.

Επεισοδιακό ματς έγινε στο Νέο Κρίκελλο, όπου ο τυπικά γηπεδούχος ΑΟ Στυλίδας κέρδισε τον Εθνικό Κομποτάδων με 3-2. Πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κώστα Κουρεμάδα έχουν οι δυο ομάδες, με τον αγώνα να διακόπτεται για αρκετά λεπτά στο 4′, ενώ κλήθηκε και η αστυνομία. Στο ματς είχαμε συνολικά 5 κόκκινες κάρτες (3 για τον ΑΟΣ, 2 για τον Εθνικό) και πάνω από 10 κίτρινες κάρτες.

Τα αποτελέσματα:

Οπούντιος Μαρτίνου-Δάφνη Λιβανατών 2-1 (83’ Πέππας, 86’ Δήμου-85’ Χρ. Βαρυπάτης)

Παρνασσός Αμφίκλειας-Καλαπόδι 4-1 (23’/66’/71’ Μιχαήλ, 60’ Δουβάρας-46’ Σινιάρι)

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου-Ολυμπιακός Λαμίας 2-0 (44’/70’ Πανόπουλος)

Στυλίδα-Εθνικός Κομποτάδων 3-2 (18’ πεν. Λυτάκης, 40’ Μιχαηλίδης, 64’ Στυλιανός-2’ Χριστοφή, 95’ Λέντας)

Καλύβια-Προοδευτική Λάρυμνας 2-0 (1’ Λαμπρόπουλος, 74’ Ζαχάρης)

Μαλεσίνα-Αταλάντη 6-1 (15’ Δαρδάνης, 18’/33’/66’ Κ. Νικολόπουλος, 25’ Σταματάκης, 70’ Δέδες-86’ Παλιαλέξης)

Νίκη Αγ. Παρασκευής-Πελασγιακός 0-3 ά.α.